foltrans center O nas

Transport to nie tylko nasz sposób na życie, to również nasza rodzinna pasja. W czasach kiedy rzetelność stała się normą, nie łatwo być konkurencyjnym, jednak satysfakcja ze sprostania wymogom i z realizacji  kolejnych, trudnych wyzwań, napędza nas do działania. Na przełomie 50 lat funkcjonowania, nie łamią nas kolejne ograniczenia ustrojowe, prawne, społeczne. Nie boimy się odpowiedzialności. Świadomie podejmujemy się innowacyjnych rozwiązań, dokładamy wszelkich starań do szybkiego pokonywania trudności. Cenimy sobie współpracę, polegającą na dobrej rozmowie, szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Z tego też powodu zatrudniamy ambitnych i kulturalnych ludzi z pasją, tworzących zgrany team. To dzięki nim nasza firma odnosi kolejne sukcesy, rozwija się i pędzi do przodu. Mimo spontanicznego rozwoju dokładamy wszelkich starań aby utrzymać rodzinną atmosferę i charakter firmy! W wartości siła!

Dziękujemy i zapraszamy do współpracy!

Nasze początki

Przedsiębiorstwo “FOLTRANS-CENTER” zostało założone w styczniu 1972 roku. Wtedy to właściciel Jerzy Folwaczny posiadając jeden samochód IFA-Horch rozpoczął świadczenie usług w zakresie transportu wszelkiego rodzaju towarów, prowadząc swą firmę z początku obok firmy swego ojca. Ze względu na ograniczenia ustrojowe uniemożliwiające rozwój prywatnych przedsiębiorstw dopiero rok 1988 uważa się za początek rozwoju działalności firmy. Wtedy to zakupiono drugi samochód z przyczepa, a w roku 1989, jeszcze kolejne trzy zestawy samowyładowcze, ponieważ do głównych towarów wtedy przewożonych należały: materiały budowlane, kruszywo i opał, ale nie tylko.

W roku 1989 rozpoczęto starania o uzyskanie zezwolenia na transport międzynarodowy, a po jego uzyskaniu jako jedna z nielicznych firm świadczacych usługi w transporcie międzynarodowym zakupiła kolejne dwa zestawy samochodowe o dużej ładowności samochód + przyczepa). W tym też roku firma została członkiem Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Warszawie Wraz upływem czasu zaczęły wzrastać wymagania ekologiczno-techniczne dotyczące taboru, tak więc w roku 1993 wymieniono starszy, wyeksploatowany tabor i zakupiono dwa nowe zestawy (ciągniki MAN, naczepy SCHMITZ) spełniające wszelkie wymagania ekologicznotechniczne. Wtedy też usługi rozszerzono o przewozy specjalistyczne tj. przewozy blachy w kręgach specjalnie do tego przystosowanymi naczepami wyposażonymi w tzw. coil-muldy. W kolejnych latach, aż do roku 2002 zakupiono jeszcze dziewięć zespołów (ciagnik + naczepa) wymieniajac regularnie stary sprzęt na nowy. W roku 2002 właściciel Jerzy Folwaczny uzyskał licencję na prowadzenie działalności transportowej oraz Certyfikat Kompetencji Zawodowych.

1972
o nas
o nas
o nas

Rozwój

Wzrost ilości taboru pociągnął za sobą rozwój całej infrastruktury firmy – zwiększono liczbę pracowników oraz powierzchnię biurową, zakupiono teren, na którym stworzono plac zajazdowy i zaplecze techniczne. W roku 1995 firma zatrudniała 14 osób.

Foltrans – Center jest przedsiębiorstwem o charakterze rodzinnym. Jerzy Folwaczny jako jej założyciel i właściciel na samym początku nie tylko kierował działalnością, ale również szukał ładunków (klientów), sam jeździł jako kierowca. Jego żona Barbara nadzorowała prace biurowe, oraz trudniła się dyspozycją aut.

1995

W 2012 roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby firmy na działce przy ul. Kozielskiej w Sośnicowicach. Decyzja zapadła w wyniku spontanicznego rozwoju, wewnętrznej polityki, a także rosnących potrzeb powiększenia powierzchni biurowych, przystosowania zaplecza technicznego, oraz socjalnego firmy. Symboliczna “łopata” została wbita w kwietniu 2012. Przeprowadzka nastąpiła we wrześniu 2014.

Od 1 października 2014r. do dyspozycji klientów oddaliśmy serwis oraz myjnię.
25 marca 2015r. nastąpiło otwarcie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów.
W najbliższym czasie poszerzymy naszą działalność o wymianę, naprawę i sprzedaż szyb - FOLTRANS AUTO-SZYBY.

o nas
o nas

Kontakt

 

Foltrans Center Sp. z o.o.
44-153 Sośnicowice
ul. Kozielska 30

 

biuro@foltrans.com.pl

 
Ogólny
+48 32 330 47 50
Transport
+48 32 330 47 52
Faks
+48 32 330 47 51
Kadry
+48 32 330 47 56
Spedycja
+48 32 330 47 52
Księgowość
+48 32 330 47 56